Akredytacja rok 3.
#ErasmusDays – podsumowanie, które znajduje się na stronie FB szkoły, pod TYM LINKIEM
20 czerwca 2024 uczestnicy projektu Erasmus+ (sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe) podsumowali działania w ramach trzeciego roku przyznanej naszej szkole Akredytacji. Uczestnicy mobilności wraz z koordynatorem projektu panią Joanną Chmielecką przygotowali uroczyste spotkanie, na które w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, zostali zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z okolicznych szkół podstawowych, właściciele i przedstawiciele firm, z którymi współpracuje nasza szkoła, Burmistrz Miasta i Gminy Nowe, Starosta Powiatu Świeckiego, Przewodnicząca Rady Powiatu. Podczas uroczystości zostały przypomniane cele i założenia projektu, krok po kroku opowiedzieliśmy o realizacji mobilności oraz zaprezentowaliśmy zagraniczne przedsiębiorstwa, w których odbywały się nasze praktyki zawodowe. Opowiedzieliśmy o korzyściach, jakie zdobyliśmy dzięki uczestnictwu w projekcie. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące realizacji programu kulturowego oraz film podsumowujący ich wyjazd. Następnie koordynator projektu wręczyła najważniejsze dokumenty potwierdzające uczestnictwo w projekcie – Dokumenty Europass oraz certyfikaty uczestnictwa. Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę zdjęć, dzienniki praktyk, zadawać pytania uczestnikom mobilności oraz posmakować przysmaków kuchni hiszpańskiej.
Link do prezentacji, praktyki Erasmus, marzec 2024
Link do filmu podsumowującego praktyki
Promocja projektu w powiecie
https://www.csw.pl/bez-kategorii/2024/05/09/mobilnosc-edukacyjna-w-sektorze-ksztalcenie-i-szkolenie-zawodowe-w-ramach-otrzymanej-przez-szkole-akredytacji/
Promocja projektu w środowisku lokalnym
https://nswiecie.pl/artykul/zs-nowe-juz-po-zagranicznych/1548741
Zespół Szkół w Nowem jest już po kolejnej mobilności uczniów w ramach programu ERASMUS+, numer Projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000118592, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe w ramach otrzymanej przez szkołę Akredytacji. Tym razem czternastu uczniów naszej szkoły – jedenastu logistyków, jeden informatyk oraz dwie fryzjerki pod opieką dwójki opiekunów Pani Joanny Chmieleckiej i kierownika szkolenia praktycznego Pani Katarzyny Lorkowskiej, odbyli kolejne dwutygodniowe mobilności w Granadzie. Wszyscy uczestnicy mobilności pracowali w dużych hiszpańskich firmach logistycznych, informatycznych oraz w zakładzie fryzjerskim w samym centrum Granady. Uczniowie i uczennice zapoznali się ze stanowiskami pracy, poznali przepisy BHP, organizowali swoje stanowiska pracy, obsługiwali różne urządzenia komputerowe, wykonywali powierzone im obowiązki, a co najważniejsze, współpracowali z hiszpańskimi kolegami i koleżankami. Najważniejsze zadania jakie wykonywali w nowych miejscach praktyk to:
- logistycy:
– przyjmowanie, przechowywanie i wydawanie towaru
– kompletacja zamówień
– koordynowanie pracy magazynu oraz zaopatrzenia
– współpraca z dostawcami oraz klientami firmy
– zdobywanie umiejętności prowadzenia dokumentacji magazynowej i transportowej oraz obsługiwanie programów magazynowo-sprzedażowych
– obsługa skanerów kodów QR
– zabezpieczanie towaru przed kradzieżą
– prowadzenie ścisłej współpracy między magazynem a działem sprzedaży
– przyjmowanie i wydawania towaru, etykietowania, oznaczania
– formowanie i deformowanie paletowych jednostek ładunkowych
- informatyk:
– organizowanie i wyposażanie stanowiska pracy zgodnie z przydzielonym zadaniem
– stosowanie przepisów bhp, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska
– obsługiwanie urządzenia wykorzystywanych w miejscu praktyk
– konfiguracja i rekonfiguracja BIOS
– sprawdzanie poprawności montażu urządzeń komputerowych
– weryfikowanie poprawności działania komputera po modernizacji
– zabezpieczanie systemu komputerowego przed zagrożeniami
– zastosowanie polityki kopii bezpieczeństwa
– skonfigurowanie ustawienia systemu operacyjnego według wskazań użytkownika
– naprawa urządzeń komputerowych
- fryzjerzy:- organizowanie i wyposażanie stanowiska pracy zgodnie z przydzielonym zadaniem
– stosowanie przepisów bhp, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska
– wykonanie zabiegu mycia włosów i skóry głowy z uwzględnieniem różnych technik masażu
– zaplanowanie zabiegu mycia włosów i skóry głowy z uwzględnieniem rodzaju skóry głowy
– zorganizowanie i wyposażanie stanowiska pracy zgodnie z wymaganiami ergonomii
– wykonywanie dezynfekcji sprzętu i stanowiska pracy
– dobieranie środków ochrony osobistej
– przygotowanie klienta do zabiegu
– dobieranie środków do pielęgnacji i regeneracji włosów
– dobieranie środków do stylingu
– przygotowanie klienta do zabiegu koloryzacji włosów
– wykonanie zabiegu koloryzacji włosów
Poza realizacją planu praktyk wszyscy uczestnicy mobilności realizowali program kulturowy poprzez zwiedzanie bogatej historycznie Granady, Malagi, jak i uczestnictwo w przygotowaniach do wielkiego śweta w Hiszpanii -Samana Santa – Wielkiego Tygodnia. Wsród najważniejszych punktów programu kulturowego znalazły się Park Nauk, Katedra i Groby Królewskie, zwiedzanie Muzeum Jaskin – Museo Cuevas del Sacromonte, Albaicine -najstarszej dzielnicy miasta, Carmen de los Martines gdzie uczestnicy mogli podziwiać różne rodzaje ogrodów: francuski, angielski, romatyczny obszar z jeziorem, ogród warzywny, las a nawet labirynt. Podczas weekendów zwiedzili nadmorskie miasteczko Nerja oraz jedną z najpiękniejszych białych wiosek na Costa del Sol – Frigiliana, szli też szlakiem gór Los Cahorros w miejscowości Monachil oraz zwiedzili Malagę. Jednak naszym uczestnikom najbardziej utkwiła w pamięci wizyta w Alhambrze, warownym zespóle pałacowym w Granadzie zbudowanym w latach 1232 – 1273. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły poznali kuchnię hiszpańską próbując typowych dla regionu Andaluzji dań i przekąsek – tapas, churros, gorącej czekolady, pionono czy paella. Realizacja praktyk zagranicznych w ramach Erasmus + umożliwiła naszym uczniom połączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną. Uczestnicy projektu nauczyli się systematyczności, odpowiedzialności , współpracy w międzynarodowym zespole, poznali nowe miejsca, ich kulturę, kuchnię, obyczaje, a co najważniejsze przełamali lęk przed komunikacją w języku obcym. Wszyscy uczestnicy mobilności uzyskali bardzo wysokie oceny i pochwały od swoich pracodawców. Wyjazd był dla wszystkich żywą lekcją radzenia sobie ze strachem przed nowym, nieoczekiwanym i nieznanym.
Programu Erasmus+ w ramach sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe,
Numer projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000118592
05 marca odbyło się kolejne spotkanie przygotowujące do mobilności uczestników w ramach projektu Erasmus+. Tym razem spotkanie przybrało formę wywiadu, na który zaprosiliśmy uczniów obecnej klasy III b- Darię, Michała, Kacpra i Patryka, by mogli opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach, przeżyciach związanych z wyjazdem w ubiegłym roku szkolnym. Uczestnicy zeszłorocznej mobilności z chęcią opowiadali o miejscach praktyk i atmosferze jaka tam panowała, o swoich obowiązkach i zadaniach jakie mieli do wykonania. Podali też różne wskazówki dotyczące zwiedzania poszczególnych miejsc w mieście. Podzieli się nawet wiedzą dotyczącą robienia zakupów – wskazali na miejsca, gdzie można kupić ciekawe upominki i pamiątki, gdzie należy spróbować churros i gorącej czekolady. Uczniowie czuli się swobodnie zadając pytania swoim koleżankom i kolegom. Ze strony uczniów padły istotne pytania dotyczące miejsca zakwaterowania, lokalnej restauracji oraz transportu publicznego i sposobu korzystania z niego. Tego typy spotkanie okazało się bardzo przydatnym sposobem przekazywania informacji dotyczących realizacji projektu Erasmus+ .
Dziękujemy bardzo Darii, Michałowi, Patrykowi i Kacprowi z klasy III b!
Po długich przygotowaniach z języka hiszpańskiego, języka angielskiego zawodowego jak i spotkaniach z koordynatorem projektu, grupa uczestników i opiekunów odbyła spotkanie online z naszą partnerką z Granady – Panią Anetą Sikorą (screen poniżej), która poznała uczestników marcowej mobilności, przedstawiła informacje dotyczące miejsc praktyk logistyków, fryzjerek i informatyków, opowiedziała o hiszpańskiej kulturze, kuchni, zwyczajach Hiszpanów i cierpliwie odpowiadała na pytania uczestników. Dzięki takiej formie komunikacji uczniowie mogą pokonać lęk przed wszystkim co nowe, nieznane a poza tym nawiązują bliższą relację z naszym zagranicznym partnerem, co pozytywnie wpływa na stopień przygotowania przed wyjazdem.
Numer projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000118592
Wyjazd grupy w ramach projektu ERASMUS+, Numer Projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000118592, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe, zbliża się wielkimi krokami. Już od kilku tygodni uczniowie i uczennice klasy 2 c, 3 b i 4 c biorą czynny udział w zajęciach z języka hiszpańskiego.
Uczestnicy przystąpili również do testów na platformie OLS (Online Linguistic Support). Każdy z uczestników po zakończeniu testu otrzymał informację dotyczącą stopnia zaawansowania umiejętności językowych. Dzięki aplikacji OLS nasi uczestnicy mobilności mogą poszerzać swoją wiedzę z języka angielskiego poprzez rozwiązywanie różnych ciekawych zadań w wybranym przez siebie czasie i miejscu, pracować w swoim tempie, na swoim poziomie biegłości językowej.
Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe
UWAGA Uczniowie klasy III b, IV c, II c!
Uczniowie i uczennice zakwalifikowani do udziału w stażach w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+, numer projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000118592 proszeni są
o zapoznanie się z harmonogramem zajęć z przygotowujących wyjazdu. Przypominamy, że osoby zakwalifikowane zobowiązane są uczestniczyć w programie przygotowawczym przed mobilnościami!
Prowadzący | DNI | Godziny |
Pan Piotr Lewandowski – | 15 lutego 2024 (czwartek) | 08.30 – 12.30 |
| 16 lutego 2024 (piątek) | 08.30 – 12.30 |
26 lutego 2024 (wtorek) | 15.30 – 17.00 | |
Spotkanie z Panią Joanna Chmielecką- zajęcia przygotowujące do wyjazdu | 05 lutego 2024 (poniedziałek) | 15.30 – 17.00 |
08 lutego 2024 (czwarek) | 15.30 – 17.00 |
W razie pytań proszę o kontakt z Panią Joanna Chmielecką za pośrednictwem dziennika librus.
Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe
UWAGA Uczniowie klasy III b, IV c, II c!
Uczniowie i uczennice zakwalifikowani do udziału w stażach w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+, numer projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000118592 proszeni są
o zapoznanie się z harmonogramem zajęć z języka hiszpańskiego w ramach przygotowania do wyjazdu. Przypominamy, że osoby zakwalifikowane zobowiązane są uczestniczyć w programie przygotowawczym przed mobilnościami!
Prowadzący | DNI | Godziny |
Pan Marek Szmeichel | 16 stycznia 2024 (wtorek) | 15.30 – 17.45 (3 godziny lekcyjne) |
| 30 stycznia 2024 (wtorek) | 15.30 – 17.45 (3 godziny lekcyjne) |
6 lutego 2024 (wtorek) | 15.30 – 17.45 (3 godziny lekcyjne) | |
12 lutego 2024 (poniedziałek) | 09.00 – 12.15 ( 4 godziny lekcyjne +przerwa) | |
13 lutego 2024 (wtorek) | 09.00 – 12.15 ( 4 godziny lekcyjne +przerwa) | |
14 lutego 2024 (środa) | 09.00 – 12.15 ( 4 godziny lekcyjne +przerwa) |
W razie pytań proszę o kontakt z Panią Joanna Chmielecką za pośrednictwem dziennika librus.
Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe
UWAGA Klasa III b, IV c, II c!
Komisja Rekrutacyjna projektu Erasmus+ , w ramach sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja1, numer projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000118592 zaprasza niżej wymienione osoby na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w czwartek 23.11.2023 od godziny 09.00 przy ulicy Myśliwskiej w sali nr 15. Rozmowę rozpoczynają uczniowie klasy II c.
KLASA IVC | KLASA III b | Klasa II c |
Marcel Kołodziej | Julia Bogalecka | Amelia Lica |
Anna Maciejko | Emilia Wojnowska | Renate Schmiede |
Piotr Faleńczyk | Martyna Otlewska |
|
Jakub Gibowski | Amelia Janeczek |
|
Kinga Flisek | Aleksander Puchowski |
|
Kinga Zdunek | Kamil Sojan |
|
| Dawid Połomski |
|
| Oskar Abramowski |
|
| Maciej Świerczyński |
|
| Cyprian Bigus |
|
| Dawid Rykaczewski |
|
W razie pytań proszę o kontakt z Panią Joanna Chmielecką za pośrednictwem dziennika librus.
Uczniów i uczennice klasy 4 technikum i 3 technikum w zawodzie technik logistyk i technik informatyk oraz uczniów klasy 2 i 3 branżowej szkoły I stopnia w zawodzie fryzjer prosimy o zapoznanie się z Regulaminem uczestnictwa w programie Erasmus+ w sekcji Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja1. Mobilność Edukacyjna, numer projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000118592. Regulamin i formularz zgłoszeniowy jest dostępny na szkolnej stronie www.zsnowe.pl w zakładce Erasmus+, w sekretariacie, w bibliotece i u koordynatora projektu – Pani Joanny Chmieleckiej.
Zapraszamy do składania wniosków.
Formularz Erasmus+ 3 rok
Regulamin Erasmus+ 3 rok
ZESPÓŁ SZKÓŁ W NOWEM
Realizuje kolejny projekt o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000118592 w ramach przyznanej Akredytacji Programu Erasmus+ w ramach sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1 w roku 2021
Celem projektu jest:
- a) podnoszenie poziomu kształcenia i szkolenia zawodowego poprzez mobilność kadry i uczniów w projektach edukacyjnych,
- b) wzmacnianie kompetencji zawodowych , językowych i kulturowych kadry dydaktycznej i rozwój międzynarodowej współpracy.
Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej: 32.298,00 EUR