Promocja projektu Erasmus+ podczas „Drzwi otwartych” w ZS Nowe!
16 kwietnia 2026 r. uczestnicy projektu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe podsumowali działania realizowane w piątym roku przyznanej naszej szkole Akredytacji.
W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy mobilności wraz z koordynatorem projektu – panią Iwoną Łachut-Jaworską i opiekunem panią Magdaleną Kaczmarek. Z tej okazji przygotowano specjalne stoisko promocyjne podczas Drzwi Otwartych szkoły. W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie okolicznych szkół podstawowych, właściciele oraz przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, a także Przewodnicząca Rady Powiatu. Podczas uroczystości przypomniano główne cele i założenia projektu Erasmus+, a także przedstawiono przebieg mobilności zagranicznych. Uczestnicy zaprezentowali przedsiębiorstwa, w których odbywali praktyki zawodowe, dzieląc się swoimi doświadczeniami i zdobytymi umiejętnościami.
Odwiedzający stoisko promocyjne Erasmus+ mieli również okazję poznać smaki Andaluzji, ponieważ przygotowano przekąski i desery inspirowane warsztatami kulinarnymi, w których uczniowie uczestniczyli podczas wyjazdu. Dodatkową atrakcją był występ uczennic, które zainspirowane pokazem flamenco w Granadzie zaprezentowały własną interpretację tego tańca.
Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedziło je ponad 90 zaproszonych gości. Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę zdjęć, zadawać pytania uczestnikom mobilności oraz posmakować przysmaków kuchni hiszpańskiej.
Wydarzenie było doskonałą okazją do promocji efektów projektu oraz podkreślenia znaczenia międzynarodowej współpracy w kształceniu zawodowym.


